KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688302
*
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 12:33:58
1
900 kr
24/5 16:48:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15
-
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
-
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
*
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 12:33:58 | 1 | 900 kr |
24/5 16:48:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32